Лого алт

Уљен амортизер за Citroen Jumpy 1995-2003

Квалитет: Q

Маслен амортизер

491-0248-N-160042

Код: 491-0248-N-160042

Квалитет :Q

Q - Оригинален дел ОЕM/OES2 обележани со лого на производителот, како фабрички вградените делови

Производител: MAGNETI MARELLI

Локација: Преден

Марка: Citroen

Модел : JUMPY Van (BS_, BT_, BY_, BZ_), 06.94-10.06

Оделение за продажба: 1 пар

Производна линија: Hydro

Поместување (до): 1868

Поместување (заокружено): 1868

Моторен код : WJY (DW8B); WJZ (DW8)

Местење на страна : Front Axle

Број на шасија: 7609

Кога е направена година: 04.98

Место за монтирање: front

Излез во (HP): 69

Надворешна сила (KW): 51

Дизајн на амортизер: амортизер

Тип на абсорбер за удар: масло за притисок

Тип на амортизери: маслен амортизер

Дополнителен дел/Дополнителни информации: D 70

Класик број: 09792

До која година: 10.06

Тип на пренос: рачен пренос со 5 брзини

ОЕ: 5202K8

ОЕ: 5202W0

ОЕ: 1478098080

ОЕ: 5202K7